Mentale gezondheid is voor veel mentoren en SLB’ers een black-box. Je ziet leerlingen en studenten struggelen met zichzelf en met de huidige tijd, maar ook met elkaar. Als mentor wil je hier iets mee, maar hoe… Je twijfelt regelmatig of je iets moet doen (of juist niet). Je hebt vragen zoals:
In 2026 meedoen aan onze training voor mentoren en SLB’ers?
De nieuwe data voor zowel de fysieke als de online variant zijn bekend. De fysieke training bestaat uit 4 trainingsdagen, de online training uit 5 sessies van 2 uur.
Vrijdag 23 januari – 10:00 tot 16:00 uur
Vrijdag 13 februari – 10:00 tot 16:00 uur
Vrijdag 27 maart – 10:00 tot 16:00 uur
Vrijdag 24 april – 10:00 tot 16:00 uur
Woensdag 14 januari – 10:00 – 12:00 uur
Woensdag 11 februari – 10:00 – 12:00 uur
Woensdag 11 maart 10:00 – 12:00 uur
Woensdag 8 april 10:00 – 12:00 uur
Woensdag 13 mei 10:00 – 12:00 uur
De onderwerpen motivatie, stress & prestatiedruk, veerkracht en groepsdynamiek en verbinding vormen de essentiële bouwstenen voor het proactief bevorderen van het mentale welzijn van leerlingen en studenten.
Aandacht voor mentale gezondheid gaat niet alleen over expliciet ruimte maken in het curriculum of een lesprogramma. Het gaat echt over jezelf als mens meenemen in de les en jezelf aankijken. Dat is mooi en kwetsbaar tegelijk. En juist daarom is het goed om echt de tijd en ruimte te nemen om de stof eigen te maken. Met alleen een lesprogramma red je het niet.
Hoe ga je om met de onrust, het ongemak en de gevoelens van leerlingen? En nog belangrijker: hoe verhoud jij je eigenlijk tot jouw onzekerheden, angsten en ongemak?
Als het je lukt om de lessen je eigen te maken, worden de lessen een succes. Mentoren & SLB-ers die de training hebben gevolgd merken dat ze meer verbinding krijgen met hun groep én dat leerlingen en studenten veel eerder naar ze toekomen bij uitdagingen en problemen.
Volg de volledige training online, met docenten van andere scholen: 5 online sessies van elk 2 uur.
Investering: €750 per docent, exclusief BTW
Volg de volledige training op onze locatie in Utrecht, met docenten van andere scholen: 4 fysieke bijeenkomsten van elk 6 uur.
Investering: €1500 per docent, exclusief BTW
Volg de training op jouw school met je eigen collega’s. Geschikt voor groepen van 8 tot maximaal 15 personen. Duur: 3 sessies van elk 3,5 uur op locatie.
Investering: €8700 per groep, exclusief BTW
Dominique Warmerdam
Oprichter Psychologie in het Onderwijs
Dominique Warmerdam is oprichter van Pyschologie in het Onderwijs. Ze is psycholoog, en al ruim 9 jaar werkzaam in het onderwijs. Ze vroeg zich tijdens haar studie vaak af: Waarom leren we op school niet meer over onze emoties, gedachten en gedrag? In januari 2019 werd dit idee werkelijkheid en begon Psychologie in het Onderwijs met een keuzemodule sociale psychologie. Op één school.
De behoefte waarvan Dominique dacht dat die er was, die was er ook écht. Dat blijkt onder andere uit ons klantenbestand, dat inmiddels uit meer dan 150 scholen bestaat.
Dominique is hét brein achter Psychologie in het Onderwijs en heeft een bak aan ervaring. Ze heeft voor veel verschillende klassen gestaan, kent de uitdagingen van het onderwijs als geen ander en bedenkt voor elke uitdaging een passende én leuke werkvorm.
Laura Stroo, Schoolpsycholoog, docent.
Laura werkt al bijna 20 jaar met hart en ziel in het onderwijs. Als leerkracht en docent, later als orthopedagoog en trainer. Ze gaat vooral aan op ’the whole child development’ benadering. Laura is opgeleid als schoolpsycholoog, kinder- en jeugdpsycholoog NIP, orthopedagoog, supervisor K&J NIP, leerkracht en ib’er. Ze werkt veel in scholen, besturen, samenwerkingsverbanden en gemeenten en als docent om fundamentele levensvaardigheden van leerlingen (en schoolteams!) te vergroten.
Onderwijs gaat wat haar betreft over de balans tussen leren, welbevinden en gedrag. Wat als we allemaal zouden leren wat er óók toe doet? Luisteren naar je hart en doen waar je blij van wordt? Als het niet alleen gaat om lezen en rekenen, maar dat we leren hoe je fijn kunt leven? Dat we leren dat tegenslag bij het leven hoort en hoe je daarmee om kunt gaan. Laura gunt alle leerlingen, docenten (mensen 😉 levensvaardigheden die helpen met alles van het leven dat op je pad komt. Levenskunde in de klas!
Je krijgt toegang tot een online omgeving waarin we na elke sessie theorie, video’s en materiaal delen over het desbetreffende thema.
Tijdens de bijeenkomsten delen we praktijkervaringen en zorgen we ervoor dat je de lessen eigen maakt door interactie met andere docenten.
Mentoren en SLB-ers die de training hebben gevolgd zijn écht enthousiast.
“Leerlingen komen eerder naar mij toe bij problemen of dingen waar ze het over willen hebben.”
“De onderwerpen die aan bod komen sluiten echt aan bij hetgeen wat er in de klas speelt.”
Nieuwsgierig naar de verhalen? Bekijk de video!
Data van de online training
3 februari: 19.00 – 21.00
10 maart: 19.00 – 21.00
7 april: 19.00 – 21.00
19 mei: 19.00 – 21.00
16 juni: 19.00 – 21.00
De data voor de live training in Utrecht:
14 februari: 10.00 – 14.00
28 maart: 10.00 – 14.00
16 mei: 10.00 – 14.00
Deadline voor het aanmelden is 15 januari.
Er zijn 3 opties:
Kosten zijn inclusief toegang tot het materiaal (van theorie tot werkvormen) en exclusief BTW.
De lessen zijn toepasbaar op het VO en het MBO. En ook in groep 8 zou je de lessen kunnen toepassen, wellicht moet je het hier en daar wat makkelijker maken.
De ervaring leert dat er eerder te veel materiaal is dan te weinig. Mentoren en SLB-ers uit de vorige lichting zeiden regelmatig: Het is een snoepwinkel, maar ik heb de tijd niet eens om alles in te zetten’. Je kan dus zelf bepalen wat je in je klas gaat gebruiken.
We hebben gemerkt dat het niet over het lesmateriaal gaat. Dat lukt wel. Het gaat over bewust tijd maken om het toe te passen in de les, maar ook over belemmerende overtuigingen rondom het thema. Een aantal mentoren vonden het toch best spannend om het bespreekbaar te maken. De training is een stok achter de deur, je gaat direct dingen uitproberen en komt de volgende keer allemaal terug met ervaringen. Dat maakt het niet alleen effectief, maar ook leuk!
Heb je een vraag of wil je iemand persoonlijk spreken over de training zodat je goed kan bepalen of de training bij je past. Mail dan naar info@psychologieinhetonderwijs.nl en we nemen snel contact met je op!
Ben je geïnteresseerd in de training, maar heb je nog geen definitieve keus gemaakt? Meld je dan nu aan en ontvang op de valreep nog alle nodige informatie over de training
Om je alvast een kijkje in training te geven ontvang je:
Ben je al overtuigd dat je mee wilt doen met de training? Meld je dan direct aan via onderstaande link en claim 1 van de 20 plekken! Zo ben je verzekerd van een plekje dit voorjaar.
Daarnaast onvang je:
Ontvang op de valreep extra informatie van ons om je keuze te kunnen maken én krijgt direct de gratis mentorles groepsdynamiek toegestuurd! Geheel vrijblijvend uiteraard!
Heb je een specifieke vraag, een suggestie, of een ander verzoek? Laat gerust een bericht achter en wij nemen zo snel mogelijk contact met je op!
Contactgegevens
+31 6 2190 9051
info@psychologieinhetonderwijs.nl
Kanaalweg 22
3526 KM Utrecht
KvK nummer: 88681092
BTW nummer: NL864728475B01
Privacyverklaring